2-toaline lofti stiilis “jõulude 2023” projekt

Nii nagu meie Instagrami postituse all kõlas, siis:

Kuidas meil see “muinasjutt” tavaliselt algab: “Oli möödunud 2 nädalat notaritehingust, kui Alex hakkas Eliisi kv linkidega pommitama”

Tulemus on siin: 2-toaline korter Kuressaares, mida hakkame järgmise kuu jooksul renoveerima ja kaasajastama!

No nüüd on see jõulude projekt, nagu me seda ise nimetame, valmis ja seega on aeg teha kokkuvõtteid!

7. detsembril 2023 oli korteri notaritehing ja kuna eelmise omanikuga oli kokkulepe, et korteri kättesaamine toimub alles 17. detsember, siis jäi meile vahepeal ajaline periood, kus füüsiliselt korteris veel toimetada ei saanud, aga kõiki ettevalmistusi ladusamaks toimetamiseks sai siiski teha. See tähendas kõikide kokkulepete saavutamist töömeeste (ja -naistega), suures hulgas sisustuse tellimist ja nendel siis ka mööda Tallinnat järgi käimine. Kuna meil aga see sisustamise ja ettevalmistuse protsess hakkab juba täitsa käppa saama, siis tegelikult möödus seekord see juba üsna valutult.

Igatahes, korter sai soetatud selliselt, et toimetamist oli seal omajagu. Samas nägime potentsiaali, et lihtsamate maalri- ja ehitustöödega on võimalik korteris lisaväärtust luua. Korteris olid karjuvad kollased seinad, millest tuli võimalikult kiiresti lahti saada. Eelmise omaniku näol oli tegemist vanema prouaga, kes juba väga pikalt ei olnud sisustuse osas mingeid uuendusi teinud, ehk et kui alguses me võibolla kogu sisutust ei plaaninud välja vahetada, siis lõppkokkuvõttes sai seda siiski tehtud – alates köögist kuni pisidetailideni välja. Kui nüüd meenutada, siis vist ei jäänudki mitte ühtegi eset eelmisest omanikust korterisse. Köögi osas panime samuti tasuta asjade jagamise gruppi kuulutuse ja sellele oli huvilisi esimeste minutite jooksul. Ehk see möödus meie jaoks üsna valutult. Tegelikult oli tühjas korteris oluliselt lihtsam tööle asuda ka kogu ehitusbrigaadil (ei olnud vajadust asjade metsikuks nihutamiseks ja mööbeldamiseks).

Etappidena nägi asi välja nii, et kui korteri sisu oli tasuta asjade grupis laiali jagatud, siis algas periood, kus korter oli sõna otseses mõttes sisse- ja väljakäigu hoov.

Ehitusliku poole pealt toimetasid korteris:

  1. elektrik, kes vaatas kogu korteri elektrisüsteemi üle, aitas juhtmeid vedada ja paigaldas kogu korteris valgustuse;
  2. maaler, kelle töö tulemusena korter tervikuna värske hingamise;
  3. töömees, kes aitas Alexit kõige muu jooksvaga – et augud saaksid seintesse, et kõiksugu elemendid jõuaksid õigetele kohtadele ja et köök ja kogu muu mööbeld saaks võimalikul ajaefektiivselt kokku pandud;
  4. siin saab eraldi välja tuua ka muidugi Alexi, kes jõulude vahel iga vaba hetke veetis korteris kas mööblit kokku pannes või mõnda muud ettejuhtuvat errorit lahendades (sest neid ikka tuli);
  5. kõige lõpuks tellisime esmakordselt korterisse ka suurpuhastuse tegija, kes tõesti tegi meie jaoks elu oluliselt lihtsamaks.

Kui rääkida tekkinud erroritest, siis on meil näiteks on Kuressaares oma vahva maaler, kes täpselt „õigeks“ ajaks päris tõsiselt haigeks jäi, mis tähendas viimasel minutil uue maalri otsimist ja leidmist. Raskendavaks faktoriks oli kindlasti märksõnana „jõulud“, kus enamus inimesed pigem veedavad aega perega, kui toimetavad kuskil ehitustandemil. Niisamuti oli vaja läbi helistada pooled Kuressaare elektrikud, kes tuleksid ja aitaksid hädast välja. Ütleme nii, et neid kõnesid, mida Alex erinevatele osapooltele tegi, oli kõrvalt päris naljakas kuulda, sest kõiksugu veenmistehnikad said korralikult rakendust. Aga nagu ikka, ükski töö tegemata ei jäänud ja kõigele oli lõpuks lahendus olemas!

Korteri valmimise protsess nagu meie puhul ikka, käis üsna kiiresti. Kui 17. detsember saime korteri võtmed kätte, siis korteri üürikuulutus sai avalikuks tehtud juba 29. detsembril. Sinna vahepeale jäidki siis pühadeaegsed päevad, kus töö seisis ja ise jõudsime selle ajavahemiku jooksul käia kiirelt ka Haapsalus SPA mõnusid nautimas. Nii et tempo mõttes kindlasti kiirem tulemus, kui esialgselt oleksime loota osanud.

Raskendavaks faktoriks, kusjuures esmakordselt, on olnud korteri üürileandmise protsess. Arusaadavalt muidugi inimesed aastavahetuse peolauas üürikorterite kuulutusi ei sirvi, aga tundub, et ka aasta algus kõige ideaalsem aeg üürniku leidmiseks ei ole.

Tavaliselt oleme ikka otsustanud üürniku kasuks, kes saaks ideaalis koheselt korterisse sisse kolida, et korteri vakantsi minimaalsena hoida. Seekord aga pidime vastu tulema ja üürnik kolis korterisse alles 27. jaanuaril. Mis meie jaoks tähendas ikkagi seda, et sisuliselt kuu aega seisis korter tühjana ja oli meile puhas kuluallikas. Samas oleme ikkagi tohutult tänulikud, et see protsess veel pikemaks ei veninud, sest olles praegustel kuulutustel silma peal hoidnud, siis korterite üürile andmise protsess võtab keskmiselt kauem aega. Oleme seda ka omavahel arutanud ja kindlasti mängib seal rolli päris mitu faktorit, aga paneb kindlasti ka ennast pingsamalt analüüsima, et milliseid objekte edaspidi enda portfelli tasub juurde võtta.

Numbritest

Kui vaadata numbritele otsa, siis kogu korteri sisustus, renoveerimine ja muud kulud (sh notaritasud) läks meil kokku maksma 7956,29 eurot. Kui aga arvestada seda, et suutsime korteri ostuhinnast maha kaubelda 5000 eurot (kuigi hindamisakti järgne väärtus võrdus esialgse ostuhinnaga), siis võib täitsa rahule jääda. Omavaheline arutelu muidugi oli, et Alex arvas, et korterisse tuleb paigutada pisut vähem raha, aga arvestades ka üldist sisustuselementide hinnatõusu, siis lõppkokkuvõttes midagi sinna kanti olimegi arvestanud rahaliselt.

Ehk et ruutmeetri kohta tuli korteri sisustuse, renoveerimise ja muude kulude lõikes hinnaks 178 eurot/m2.

Korter sai soetatud 76,32% ulatuses võimendust kasutades.

ROI ühe aasta kohta on 8,99%, mis loodame, et hakkab tõusma langeva euribori saatel.. 🙂

Kokkuvõtteks oli tore projekt ärimajaga toimetamise vahele, mis kujutab endast hoopis teistsuguseid igapäevaseid väljakutseid. Võrreldes meie suvise Tallinna kesklinnas asuva korteri projektiga, oli tegemist oluliselt mõnusama ja stressivabama projektiga, kus teadsime täpselt, mida ja kuidas teha. Vahepeal on sellised mugavustsoonis olevad projektid ka vajalikud. Tekitas taas tunde, et täitsa tore on jälle mööda sisustuspoode häid diile otsimas käia või mööblit kokku panna. Suvine kesklinna korteri projekt võttis ikka korraks hingetuks, aga tundub, et oleme sellest nüüdseks 100% taastunud!

Tänaseks oleme oma kinnisvarainvesteeringutega jõudnud juba kohta, kus igapäevane haldus ja tegutsemine võtab täitsa arvestatava osa meie tegemistest. See kajastub ka selle aastastes eesmärkides, kus üheks suureks fookuseks ongi olemasoleva kinnisvaraportfelliga tegelemine ja edasi arendamine. Muidugi uute ägedate ettevõtmiste puhul hoiame silmad-kõrvad lahti ja väikesed mõttevahetused on olnud, et katsetada kellegagi kahasse tegemist, mida me seni veel teinud ei ole. Eks näis – nagu ikka, räägime siis, kui oleme midagi päriselt ära teinud!

Seniks aga uute postitusteni! 🙂

Jäta Kommentaar