Kuidas möödus meie 2023. aasta?!

Ongi jälle käes see aeg, kus saab teha aasta kokkuvõtet! Meil on küll tunne, et alles see 2023 algas ja juba räägime uue aasta ideedest ja mõtetest! Aga enne, kui saab uue aasta ideid ellu hakata viima, siis tuleks vana aasta kokku võtta. Nii otsustasime ka sel aastal enda aasta blogipostitusena kokku võtta – mida tegime ja kuhu panustasime enim.

Aasta kokkuvõtte kirjutamiseks nagu ikka tuleb ette võtta igal aastal tehtav Vision Board, kuhu oma kõik (sala)soovid ja eesmärgid kirja paneme.

KINNISVARA

Ilmselt, kes meie tegemisi aktiivsemalt jälgib, siis ei tohiks tulla üllatusena, et kinnisvara on ka selle aasta märksõna olnud. Võime tänaseks hetkeks öelda, et kinnisvarast on saanud ettevõtlus ja igapäevane töö, mille kallal nokitseda. Üheks suurimaks tehinguks sel aastal oligi ärimaja soetamine, mis muutis kogu meie portfelli aktiivseks ettevõtluseks!

Sellise vahva võtmehunniku saime ärimajaga kaasa 🙂

Üheks suurimaks ülesandeks aasta lõppu oli ärimaja käima saamine ja toimima panek. Kui kortermajades organiseerib kogu halduse poole korteriühistu, siis olles ärimaja omanikud, oleme meie need, kes on ka halduri kingades. Ehk esimesi kuid iseloomustab rohkelt lepingute sõlmimist ja üldist organiseerimist. Sellele lisaks oleme teinud pisiparendusi ja tellinud ka mitmeid auditeid, et ise paremini aru saada hoone seisukorrast. Oleme vaikselt plaane seadnud, et mis on meie edasised mõtted majaga – aga sellest kõigest siis, kui õige aeg!

Lisaks ärimajale sai aasta alguses kogu portfell viidud ettevõtte alla. Mai kuus soetasime Tallinna kesklinna korteri ja sõlmisime Tallinna uusarenduse korterile võlaõigusliku lepingu.

Ehituspoed ja konstantselt sisustust täis auto = suvi 2023

Lisaks ärimajale sai Kuressaarde soetatud garaaž ja aasta lõppu mahutasime ka veel ühe 2-toalise korteri tehingu, mille kallal hetkel tegutseme. Enne korteri üürile andmist on vaja seal teha päris omajagu nii ehitusliku kui ka sisustuse poole pealt. Seda teekonda kajastame kindlasti rohkem oma Instagram kontol.

Tänasel hetkel koosneb meie portfell kokku 4 korterist Kuressaares, 3 korterist Tallinnas, ärimajast Kuressaares, kus on 6 ühiku jagu üüritavaid pindasid, 1 garaažist Kuressaares ja 1 VÕL-st Tallinnas valmimas uusarenduses (seda loeme oma portfellis 0,5 ühikuna 😀 ).

See tähendab, et tänasel hetkel on meil kokku 14,5 ühikut, mida hallata! Päris äge, kuhu me selle 2023 aastaga jõudnud oleme. Palju tööd on tehtud ja oleme ise väga rahul tulemusega!

Numbrid hakkavad juba sassi minema 😀

ISIKLIK

Lisaks sellele, et oleme jõudsasti enda kinnisvaraportfelli edasi arendanud, on Alex teinud oma elu suurima ja tähtsaima hooaja ka FIBA rahvusvahelise kohtunikuna. Hooaja saab numbrites kokku võtta selliselt, et FIBA hooajal vilistas Alex 16 turniiri, mis tähendas tema jaoks 14 reisi FIBA’ga 13 erinevasse sihtkohta.

Alex TÄIEGA omas elemendis!

Sellele lisandusid veel meie isiklikud puhkusereisid, mida sellel aastal õnnestus ette võtta 4 korda!

Mis tuletabki meelde, et uude aastasse on meil planeeritud hetke seisuga vaid üks reis, nii et peame kiiresti hakkama ka sellega tegelema, et sellele aastale mitte alla jääda!

Lisaks passiivsete tulude allikate kasvule tekkisid see aasta päris mitmed uued koostööpartnerid ja sissetulekuallikad, millega siin proovime oma kõigi muude tegemiste kõrvalt tempot hoida.

Tänaseks, kui Eliis on uuel palgatööl olnud pea 9 kuud, saab öelda, et ka selles osas sai langetatud ainuõige otsus eelmisest kohast edasi liikuda. Arenemist ja edasiliikumist on olnud tohutult!

INVESTEERIMINE JA PASSIIVNE TULU

Investeerimine muudesse varaklassidesse on sel aastal kindlasti pidurdunud, sest enamuse oma rahast oleme edasi suunanud kas ettevõtluse arendamisse või muul viisil kinnisvarasse.

Samas oleme väga eeskujulikult kasutanud kolmanda samba eeliseid ja sambad said edukalt täidetud aasta lõpuks!

Väärtpaberitesse tehtavad tehingud on sel aastal piirdunud sellega, kui oleme saanud dividendid ja need tagasi reinvesteerinud. Sel aastal lõpetasime väiksema väärtpaberi portfelliga, kui meil oli seda aasta alguses. Oleme mingi osa portfellist realiseerinud eesmärgiga suunata raha muudesse tegemistesse. Samuti oleme laenude osakaalu oma portfellis vähendanud, sest tänasel hetkel vajavad rahastust ka meie oma tegemised. Ongi täiesti okei, et tänasel hetkel väärtpaberid ja laenude väljastamine meie fookus ei ole – küll see ühel ajahetkel kindlasti jälle muutub!

Passiivsete tulude puhul oli meil seatud eesmärgiks, et neid võiks olla 1,5 korda rohkem, kui aastal 2022. See oli ka eesmärk, mille saavutasime!

2023 aasta passiivsete tulude osakaal tuli kogusummana – 25 359,04 eurot, mis teeb kuus keskmiselt 2112,11 eurot! Väga viisakas summa, mida ilma “lillegi liigutamata” teenida.

Meie Exceli kunn väga rahul olukorraga 🙂

Uueks aastaks on jälle suured eesmärgid ka selle passiivse tulu osas, nii et eks ole näha, kuidas see number uuel aastal kosub 🙂

Omavahel sai arutatud, et neto portfell võiks jõuda sinna poole miljoni juurde, kuid seda me 2023. aastal veel päris ei saavutanud. Seda eesmärki asume edasi püüdma 2024. aastal! Samas saame öelda, et oleme sellele lähemal, kui kunagi varem ja asi on vaid ajas, kui see ära tuleb.

Kindlasti on elutempo läinud jälle paar grammikest kangemaks, mis tegelikult on tõstatanud küsimusi ka meie igapäevaelu kontekstis. Päevas on 24 tundi ja neid tunde kohustuste kasvamisega paraku juurde ei teki. Seega tegelikult mingil ajahetkel tuleb kusagilt hakata tegema kärpeid ja üle vaatama olemasolevaid kohustusi. Praegusel hetkel on see teema, millega me liiga aktiivselt ei ole veel tegelenud, aga reaalsuses on see asi, mida lõpmatuseni ei ole võimalik edasi lükata. Samas oleme mõelnud ühe lahendusena ka tiimi kasvatamisele, aga eks näis, kuidas ja mis suunas me täpselt liigume. Mõtteid nagu näha, on meil palju!

Lõppkokkuvõttes on olnud väga edukas aasta saavutatu mõistes. Oleme saanud oma potentsiaali täie rauaga rakendada ja edasi arendada! Raskematel hetkedel oleme üksteisele toeks ning hajutame tööülesandeid ja rolle omavahel. Koos toimetamine on ikka nii äge! Kindlasti on ka raskemaid hetki, aga päeva lõpuks on ikka maru vahva kellegagi koos seda edu jagada (teades, et olete mõlemad sellesse ka 110% panustanud).

Nii et siit saabki edasi minna täiskäiguga 2024. aasta eesmärkide saavutamise juurde!

Omalt poolt soovime ka teile kõigile teguderohket ja ägedat uut aastat. We got this!

Leave a Comment