Eesmärgistame 2023. aasta!

Meile mõlemale meeldib suurelt unistada. Ja mis oleks veel parem aeg unistuste kirja panemiseks, kui seda on vana-aasta lõpp või uue algus? Tegelikkuses me niivõrd “uus aasta, uus mina” mindset´ga inimesed ei ole, aga kuna mõtteid eesseisvateks aegadeks on tekkinud omajagu, siis otsustasime need ka teieni tuua! See paneb meile ka teatud pinge peale 😀

Osade mõtete/ideede realiseerimisega oleme juba algust teinud 2022. aasta lõpus, aga nagu me ka ütlesime, siis oma eesmärke käime läbi vaatamas o-l-u-l-i-s-e-l-t tihedamini, kui vaid kord aastas.

Meie usume, et eesmärgistamine ja nende pidev monitoorimine annab eelduse ka nende täitumiseks!

Kuidas meie süsteem välja näeb?

Jooksvalt paneme kirja kõiksugu ägedaid ja veel ägedamaid ideid, mis lähevad üldise kategooria alla (st jääb määratlemata, kas võtame tegevuse ette konkreetsel aastal või hiljem tulevikus). Üldise kategooria nimekirja järgi oleme endale tekitanud konkreetsemad eesmärgid aastate lõikes. Näiteks 2023. aasta nimekiri valmis üldises kategoorias olevatest komponentidest. Valik saab tehtud sellel põhimõttel, et mida on realistlik teostada/saavutada praegusel ajahetkel. Lihtsa näitena saab tuua v-ä-g-a suure unistuse, milleks on oma üürimaja, aga siiski kahe jalaga maa peale jäädes saame üsna suure tõenäosusega öelda, et 2023. aastal seda kohe kindlasti ei juhtu! Muidugi, “never say never”, aga saate põhimõttest ehk aru.

Omakorda on 2023. aasta nimekiri ära jaotatud erinevate kategooriate vahel. Suuremad kategooriad meie nimekirjas on järgmised:

1) Pere/lähedased;

2) Raha/finants;

3) Isiklik;

4) Ettevõtlus

Et pere- ja isiklik elu lähevad antud blogi kontekstist täitsa teises suunas, siis keskendume postituses allesjäävatele kategooriatele.

Esmalt võtame ette raha/finants kategooria. Kokku on meil antud kategoorias lausa 8 väiksemat ja suuremat eesmärki.

Näiteks:

(1) 2023. aasta lõpuks katavad passiivsed tulud 100% kuludest:

Ehk sisuliselt proovime aasta lõpuks saavutada finantsvabaduse?! Ja mis siis edasi?!

Küsimuste jada selle eesmärgi osas võib olla lõputu, kuid meie peame pigem silmas siis igakuiseid kohustuslikke kulusid (toit – eluase – arved – pangalaen).

Kindlasti ei ole me 2023. aasta lõpuks finantsvabad selles tähenduses, kuhu meil on lõpuks siht välja jõuda. Kuid meie baasvajadused võiksid olla kaetud meie passiivsetest tuludest.

(2) Ühine investeerimisportfell summas 500 000 eurot:

Jällegi, paneb ka meil endal hetkel kukalt kratsima. Aga nagu öeldud, siis meile tõepoolest meeldib suurelt unistada! Ja meid ei hirmuta, kui me ei peaks neid täpseid ettekirjutatud summasid saavutama. Selles mõttes, et iga (paar)kümmend tuhat eurot, mis võrreldes tänase portfelliga on kasvanud, on juba võit omaette! Peaasi, et liiguksime oma etteseatud sihtidele lähemale.

Aga 500 000 euro kirjapanek paneb mõtte liikuma – kuidas ja kust leida lisavõimalusi portfelli kasvatamiseks? Milliseid samme saaksime teha täna veel edukama homse nimel? Suurelt unistamise mõtteharjutused on ä-g-e-d-ad ja päriselt ka panevad mõtted liikuma! Seega, kes teab, võibolla ei olegi siin midagi nii võimatut?!

Liikudes edasi ettevõtluse kategooria juurde, siis jällegi on kirja pandud 8 erinevat vahvat ideed, mille kallal tööle hakata!

Näiteks:

(1) Eraisikutena soetatud korterite refinantseerimine ettevõtte alla:

Hetkel on meil 5-st korterist vaid üks ettevõtte alla soetatud ning nüüd on eesmärgiks ka ülejäänud kupatus liigutada ettevõtte varadesse. Tegemist on eesmärgiga, millega tegelikkuses oleme juba algust teinud.

Praeguseks hetkeks oleme lasknud hinnata kõik meie olemasolevad varad. Fun fact, et kui suve alguses oli vaja soetatavat korterit lasta hinnata, siis kinnisvaraturul toimunud buum tähendas meie jaoks seda, et päris mitmed hindajad jätsid meie päringutele üldse vastamata. Fast forward 2022. aasta novembrisse, kus saime vastused minutite küsimusega ja lõpuks õnnestus meil ka veel hinna läbirääkimisi pidada ja saime hindamisaktid väga mõistlike hindade eest!

Lisaks oleme juba suhelnud ka mõningate pankadega. Oleme käinud pangas konsultatsioonil, mis tegelikkuses andis ette väga hea pildi, kuidas ja mis suunas edasi liikuda. Ettevõtete investeerimislaenud on eraisiku kodulaenuga võrreldes täiesti teine laenutoode, sisaldades endas oluliselt rohkem erinevaid nüansse, mida silmas pidada. Samuti on kogu protsess ise kordades ajakulukam võrreldes kodulaenu taotlemisega.

Mõni veidi konkreetsem pakkumine on meil juba ka laual, kuid hetkel veel siiski võib öelda, et oleme täitsa protsessi sees (st kavatseme veel täiendavaid pakkumisi küsida ja maad uurida).

Iseenesest on tegemist ägeda protsessiga, mida ettevõtjana läbi teha. Saab oma visiooni paberile kirja panna ja müüa oma ideid inimestele laua teises otsas.

Aga kokkuvõtlikult on tegemist work in progress projektiga!

(2) Blogile korralik veebileht:

Meil on see blogi asi siin väga algeline ja me oleme täiesti teadlikud sellest! Kogu asi sai alguse täiesti impulsiivse mõttena ja ega me liiga palju sellesse ei süvenenud, et milline peaks üks veebileht välja nägema ja kuidas seda teostada jne. Ja ega me kohe alguses ei oleks tahtnud ilmselt seda investeeringut ka teha…

Nüüd aga on mõte liikunud sinnamaale, kus meil oleks vaja korralikku veebilehte, kuhu oleks idee liita juurde ka pakutavad konsultatsiooniteenused.

Seega 2023. aastal proovime endale leida vahva arendaja, kes saaks meid selles küsimuses aidata. Kui oskad meid selles vallas aidata, siis võta julgelt ühendust 😉

Lisaks ülalmainitutele saab kahe-kolme sõnaga veel ära mainida, et (i) kortereid võiks juurde osta 4 ühikut; (ii) 3. sambasse tuleb maksimaalselt investeerida (mis by the way on meie iga-aastane eesmärk ✅); (iii) palgatõus x summani ja palju muud põnevat!

Nii…

Jõudsime sisukamalt teieni tuua 4/16-st eesmärgist, mis tundub naeruväärselt vähe, kuid juttu on selles postituses juba omajagu! Eks nendest teistest kirjapandud ideedest ja nende realiseerimisest saame aasta sees ka lähemalt juttu teha. Ehk ongi hea, et jääb õhku väikene saladusloor, et mis suunas meie mõtted ideedeks muutuma hakkavad.

Meie aga soovime teile kõigile ägedat jätkuvat 2023. aasta algust ja kõikide (sala)unistuste täitumist. Et aga oma unistuste täitumisele kaasa aidata, siis tuleb need kuskil fikseerida selliselt, et sul oleks olemas ülevaade, mida ja kuidas täpselt saavutada soovid.

Järgmiste blogipostitusteni! 🤩

Jäta Kommentaar