…alustame algusest. Meie oleme Eliis (25) ja Alex (25), kes on ühiselt seadnud eesmärgiks saavutada Finantsvabadus. Enne, kui asume selle juurde, et mida tähendab meie jaoks finantsvabadus, räägime natuke endast, enda tegemistest ja mida proovime siin blogis teieni tuua.
Eliis – nagu juba ülal mainitud, siis olen 25-aastane noor, kes peab ennast keskmisest aktiivsemaks. Olen lõpetanud õigusteaduskonna bakalaureuseõppes Inglismaal ning magistriõppes Eestis. Ka igapäevaselt töötan hetkel juristina. Põhitöökoha kõrvalt annan loenguid Tallinna Majanduskoolis ning pakun konsulteerimise teenust ühele konsultatsiooniettevõttele.
Alex – mina iseloomustaksin ennast kui hunt kriimsilma. Põhitöökoht on mul ehitusvaldkonnas ja selle kõrvalt olen läbimas magistriõpinguid Tallinna Tehnikaülikoolis “Ehitise projekteerimise” erialal. Lisaks eelmainitud tegevustele on väga tähtsal kohal ka minu hobi – korvpallikohtuniku töö. Saalikorvpallis hakkab minul meistriliigas juba 6. hooaeg kohtunikuna. Lisaks oman rahvusvahelist litsentsi 3×3 korvpallikohtunikuna, mis võimaldab mul ennast proovile panna ka rahvusvahelisel tasemel.
Nagu ülaltoodust näha, siis meid mõlemat ühendab soov teha rohkem, kui ühiskonnas üle glamuriseeritud “9 to 5”. Lisaks juba mainitule on meil ühisteks huvideks sport, lugemine, kvaliteetaeg lähedastega jpm.
Meie ühine teekond sai alguse 2020. aasta alguses. Ja tagasi mõeldes juba üsna alguses paelusid meid mõlemat rahateemad, kus mõtteviis oli meil võrdlemisi sama. Küll aga umbes pool aastat hiljem kokku kolides tuli rahateemad arutelude tasandilt viia ka praktikasse. Mõlemad olime kindlal arusaamal, et suhtes võiksid rahaasjad olla läbi räägitud ja paika pandud, et vältida igasuguseid potentsiaalseid arusaamatusi. Nüüd, kaks aastat hiljem, võime mõlemad üksteisele “õlale patsutada” ja öelda, et rahast tulenevalt ei ole meil kunagi olnud ühtegi arusaamatust või tüli – julgeme väita, et seda eelkõige seetõttu, et asjad on algusest peale paigas olnud!
Blogis tahame lähemalt tutvustada ka seda “süsteemi”, mida meie oleme koosoldud aja jooksul loonud. Küll aga eelneva jutu peamiseks mõtteks oli see, et kui rahaasjad on paigas, siis on suurem võimalus leida vabu vahendeid ka raha kasvama panekuks – ja ilma selleta polegi võimalik finantsvabadusest rääkida.
Blogi pidamise mõte on minul, Eliisil, olnud peas väga ammusest ajast! Küll aga olen senini tundnud, et neid “rahateemalisi” blogisid on juba omajagu ja kui just mingit oma nö nišši ei leia, siis halli massi sulanduma tulla ei ole ka kindlasti meie eesmärk. Et aga sügisest alustasin põhitöökoha kõrvalt loengute andmist Tallinna Majanduskoolis ja praeguste nädalate fookus on suuresti olnud raha ja investeerimise teemal – ja veel omakorda olen ma seda nautinud rohkem, kui ma oleks esmalt arvanud, siis tundsin, et nüüd või mitte kunagi. Ja peagi juba jõudsin ka meie nišši juurde – rahateemalisi blogisid on küllaga, aga vähemalt meist kumbki ei ole lugema sattunud blogi, mis keskenduks elukaaslaste perspektiivist lähtuvalt finantsvabaduse saavutamisele. Nii ma läksingi oma ideega Alexi juurde, kellega leppisime kokku, et paneme selle 2022. eesmärkide hulka. Minu kärsitust ja “tahan kohe” mentaliteeti arvesse võttes uurisin juba järgmisel päeval, mida see üks blogi tegemine endast ette kujutab. Ja siin me nüüd olemegi. Et meie Exceli tabelid on üles ehitatud kuupõhiselt, siis hakkame blogi postitusi tegema paralleelselt samas rütmis.
Ehk järgnevate postituste jooksul hakkamegi teieni tooma peamiseid raha planeerimise põhimõtteid, lisasissetulekute leidmise võimalusi, kuidas meie oleme enda portfelli kasvatnud ja kuidas kavatseme saavutada finantsvabaduse.
Ja nagu alguses lubatud, siis siia lõpetuseks kirjutaksingi meie definitsiooni finantsvabadusest – see on vabadus oma aega ise planeerida. See on vabadus rahast sõltumata otsustada, milliseid projekte teha või milliseid mitte. See on meie võimalus otsustada, kas me tahame palgatööl käia või mitte – ilma, et peaksime mõtlema sellele, et kas arved saavad makstud. Kokkuvõtvalt peavad igakuised kulutused olema kaetud passiivsete tulude näol. Ja siis võiks jääda veel ka midagi alles, et raha edasi kasvama panna! Samas aga oleme endale teadvustanud, et sinna eluetappi jõuda, tuleb oma “vabaduse” arvelt teatud eluperioodil teha kärpeid. Ja meie oleme seda otsustanud teha praeguses eluetapis…